Articles

Всички публикации и новини от БГ общността

Boston and Mass

BG новини и събития от Massachusetts и Boston

Connecticut

BG новини и събития в Connecticut и региона

New Jersey

BG новини и събития от New Jersey и региона

New York & NYC

BG новини и събития от New York и региона

Home » Articles

ПРОГРАМА на Фестивала на фолклорната носия – ЖЕРАВНА 2021

ФотоБългария – PhotoBulgaria

Ден първи – 20.08. – петък
17:00 – Отваряне на Фестивала
17:00 – 20:00 – Пристигане на посетителите и гостите, разглеждане на фестивалната територия
20:00 – 20:20 – Откриване на Фестивала: представяне на официалните гости, връчване на годишното отличие „Апостол на българщината“ за 2020 и 2021 г., обявяване на програмата, конкурсите, регламента и др. /голяма сцена/
20:20 – 20:30 – Възпоменание за героите на България /голяма сцена/
20:30 – 21:30 – Изпълнения на квартет “Славей” и концерт на Фолклорен танцов ансамбъл “София – 6″ /голяма сцена/
21:30 – 24:00 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика /малка сцена/
22:30 – 23:30 – Изпълнения на квартет “Славей” /сцена при входа/
23:30 – 02:00 – Народно веселие с оркестър “Калофер” с ръководител Пейо Маринов /на хорището при входа/
Ден втори – 21.08. – събота
10:00 – Отваряне на Фестивала
10:30 – 11:15 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика /малка сцена/
11:15 – 13:00 – Представяне на любителски клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и разучаване на български народни хора с участието на публиката) – I част /малка сцена/
13:00 – 13:30 – Народно веселие с оркестър /малка сцена/
13:30 – 14:15 – Конкурс за старинни женски пафти с награден фонд от проф. д-р Иван Гаврилов /малка сцена/
14:15 – 15:00 – Внасяне на чеверметата, обяд, отмора
15:00 – 16:30 – Представяне на любителски клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и участие на публиката в заучаване на български народни хора) – II част /малка сцена/
16:30 – 17:30 – Народно веселие с оркестър /малка сцена/
17:30 – 19:00 – Конкурс за автентична и стилизирана женска, мъжка и детска носия с осигурен награден фонд от СПА комплекс “БЕЛЧИ́НСКИ ИЗВОР” /малка сцена/.
Предварително записване на служебния вход до 15 часа в събота.
18:00 – 19:30 – Народни борби /на поляната при входа/
19:30 – 19:50 – Изпълнение на Фолклорен танцов ансамбъл “Балканска младост” – гр. Етрополе с ръководител Калинка Пушкарова /сцена при входа/
19:50 – 20:20 – Изпълнение на танцов състав “Фа́лмис” към Дружеството на банатските българи в България с ръководител Димитър Корчако́в /сцена при входа/
20:30 – 21:30 – Надиграване на любители танцьори (смесени двойки) с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ /малка сцена/
Предварително записване на служебния вход до 18 часа в събота.
20:20 – 21:00 – Народно веселие с фолклорната певица Петя Панева /на хорището при входа/
21:00 – 22:00 – Народно веселие с фолклорния певец Здравко Мандаджиев /на хорището при входа/
22:00 – Запалване огъня на “Олелията” /на хорището при входа/
22:00 – 23:00 – Народно веселие с фолклорната изпълнителка Нелина /на хорището при входа/
23:00 – 01:30 – Народни хора и песни около големия огън с оркестър “ПЛАМ” с ръководител Пламен Димитров /на хорището при входа/
01:30 – 02:30 – Нощно етно фолк джамбуре с изпълненията на Деси Добрева /на хорището при входа/
Ден трети – 22.08. – неделя
10:00 – Отваряне на Фестивала
10:00 – 12:00 – Веселие с оркестър /малка сцена/
12:00 – 12:30 – Официално закриване на Фестивала /малка сцена/
12:30 – 14:30 – Веселие с оркестър /малка сцена/
12:30 – 17:00 – Свободно влизане на територията на Фестивала /без входна такса и носии/
През целия неделен ден фотографирането е разрешено!